ייעוץ עסקי - אדוויס טכנולוגיות

ייעוץ עסקי ואסטרטגי לעסקים שרוצים להצליח

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט

ברוכים הבאים לאתר אדוויס טק האתר הוקם על מנת לרכז מידע בתחום הייעוץ העסקי ולתת מענה לעסקים קטנים המעוניינים בייעוץ עסקי ואסטרטגי מסוג זה , אנו נשמח אם כל בעל מקצוע יוכל לתרום מהידע הקיים ברשותו על הצלחת עסק. בימים אלה אנו משדרגים ומוסיפים חומר איכותי ומרענן לאתר , על מנת שאתם הגולשים בעלי העסקים תוכלו להנות ממיטב הידע בתחום העסקי

Home ג'קי מצא

ג'קי מצא

דוא הדפסה PDF

רואה החשבון והמשפטן ג'קי מצא, יליד 1968, הינו מומחה בכל הנוגע למיסוי ישראלי, כמו גם בינלאומי. מתחילת עבודתו כמפקח מס בשירות המדינה באגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין, עבור בהיותו מנהלה של רשות המיסים ומוביל מדיניות המס במדינת ישראל, ועד הקמת משרדו הפרטי- "משרד ג'קי מצא- ייעוץ, מיסוי והשקעות", הוא עבר דרך ארוכה ועשירה. ג'קי מצא עבד במגוון תפקידים, היה חבר במספר וועדות, ואף כיהן בראשן של כמה מהן. ניסיונו הרב, מקצועיותו ומומחיותו נבנו מעבודה רבה ומגוונת.
רואה החשבון ג'קי מצא הינו יליד ירושלים. בצעירותו עבר לרמת גן, שם למד במגמה הריאלית- ביולוגית של התיכון "אהל שם". בהמשך, התגייס לצה"ל ושירת בפיקוד המרכז כסמל מבצעים.


את לימודיו המקצועיים החל לאחר שירותו בצבא. הוא סיים בהצלחה קורס מפקחים שהעביר אגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין. עבודתו הראשונה החל משנת 1933 היתה בתל אביב כמפקח מטעם משרד זה. כמו כן, ג'קי הוציא תואר ראשון ( LL.B) במשפטים מהמרכז הבינתחומי הרצלייה. בנוסף, למד בבית הספר למנהל עסקים מטעם המסלול האקדמי של המכללה למנהל, שם הוציא תואר ראשון BA בהתמחות בחשבונאות.

מצא לא התעכב זמן רב כמפקח: לאחר ארבע שנים התקדם ועסק בניהול וייסוד מחלקת המיסים של משרד רואי החשבון שיף הזנפרץ ושותפיו.
שנת 2003 מצאה אותו כאחראי על ניהול מאות חקירות מס במסגרת תפקידיו כראש אגף החקירות במס הכנסה וכסגן נציב מס הכנסה ומיסוי מקרקעין לענייני חקירות. שנתיים לאחר מכן, התקדם ג'קי ונהיה לסמנכ"ל ברשות המיסים, עם התמקדות בתחומי המיסים העקיפים והישירים. המוסד למתן החלטות מיסוי היה נתון תחת ראשותו, והוועדה לטיפול בתכנוני המס האגרסיביים צרפה אותו לחבריה.

לא היתה זו הוועדה היחידה בה השתתף המשפטן ורואה החשבון ג'קי מצא: הוא היה חבר גם בוועדה המחליטה את תנאי מתן חסינות בפני הליך פלילי, וכן בוועדה הקובעת את השיקולים המנחים בנוגע להטלת כופר על עבירות מס. במהלך השנים, הוא כיהן כראש וועדות שונות:  כראש וועדת הכופר הארצית בשנת 2003, וכראש וועדת "תכנית המיסים הרב שנתית" יחד עם עורך הדין מאיר קפוטא בשנת 2005. מצא גם ניהל את המיסוי הבינלאומי, ובמטרה למניעת כפל מס, ניהל את המשא ומתן שהתקיים עם מדינות שונות, לקידום אמנות מס.

כיום, רואה החשבון והמשפטן ג'קי מצא הינו מנהלו של המשרד אותו הקים לאחר פרישתו: ג'קי מצא, ייעוץ מיסוי והשקעות. המשרד נותן שירותים שונים, כגון, ייצוג הלקוח בפני רשויות המס, שירותים מקצועיים ואיכותיים בתחומי דיני המס השונים, בתיקים אזרחיים כמו גם בתיקים פליליים, ליווי תכנון עסקאות לאורך כל הדרך, מציאת פתרונות מקוריים וחדשניים בתוחמי המיסוי, ועוד.

ג'קי הינו חבר נכבד בלשכת רואי חשבון. הוא מוסר הרצאות באוניברסיטאות, במכללות ובאקדמיות בענייני מיסים, ומרצה בכנסים ובימי עיון שונים.

עדכון אחרון ב-שלישי, 17 ספטמבר 2013 10:45